Opublikowano Dodaj komentarz

Jak zaprojektowałem grafikę na kajak mistrza świata

Oczy całego świata freestyle’u nie dalej jak miesiąc temu skierowane były w stronę hiszpańskiej miejscowości Sort. To właśnie tam odbywały się tegoroczne Mistrzostwa Świata we freestyle’u kajakowym. Od 29 Czerwca do 6 Lipca najlepsi zebrali się tam, by konkurować na świeżo zbudowanym odwoju specjalnie przygotowanym na tę okoliczność. Praktycznie do samego końca nie było wiadomo jak będzie wyglądać formacja na jakiej odbędą się zawody. Hiszpanie jednak nie zawiedli i przygotowali spot, który pozwolił na rozegranie bardzo widowiskowych zawodów.


Miesiąc przed zawodami udało mi się jednak skontaktować z jednym z najbardziej utalentowanych kajakarzy jakich miałem okazję obserwować przez ostatnie lata i nawiązać z nim współpracę przy projekcie jego Jacksona Rockstara 4.0, który budowany był właśnie na tę okoliczność. Projekt z założenia miał być prosty. Odtworzyłem więc bryłę nowego modelu Jacksona i przygotowałem kilka wersji. 


Zgodnie z moimi przewidywaniami Francuz Tom Dolle zdobył największą ilość punktów w finale jednocześnie zostając mistrzem świata w kategorii C1, wygrywając nawet z Danem Jacksonem, legendą kajakarstwa górskiego i freestyle’u oraz faworytem zawodów. Kajak Dolle’a służy mu do dziś, a projekt, który finalnie wybrał był jednym z prostszych jakie przygotowałem. Nie zmienia to jednak faktu, że jestem bardzo zadowolony z rezultatu i będę nawiązywał tego typu współprace w przyszłości 🙂. 

Źródło – instagram: @tomdollekayak

Jeśli masz Instagram – zobacz kajak w akcji

Opublikowano Dodaj komentarz

Koszulki na AMP, powódź i nowe bluzy w sklepie

AMP Kamienna już dawno za nami, a temat koszulek jeszcze żyje 🙂 Zainteresowanie było tak duże, że AKTK Bystrze zdecydowało się na ogłoszenie drugiej puli zamówień.

Pomimo pierwszej tego typu współpracy jestem zadowolony z efektu. Celem było dotarcie do jak największej ilości osób z informacją o Vioslo przy jak najmniejszym nakładzie finansowym wykorzystując czas poświęcony na zaprojektowanie identyfikacji wizualnej imprezy. Do puli nagród dorzuciłem też t-shirty Vioslo, które dostępne są już u mnie w sklepie. AMP Kamienna potwierdziły moje przypuszczenia i planuję kontynuować tego typu kooperacje, a organizatorom bardzo dziękuję za zaufanie. Impreza zyskała ciekawą identyfikację, która spotkała się z dużym zainteresowaniem, ja skorzystałem na jej promocji. Wszystkich zainteresowanych tego typu kolaboracjami zapraszam do kontaktu – kontakt@vioslo.com

W międzyczasie pojawiły się też bluzy z kapturem. Polecam i przypominam o możliwości odebrania kuponu rabatowego 10% w ramach zapisania się do newslettera. Bluz zostało już niewiele, a nie planuję dodruku – w przygotowaniu nowe projekty o których już niebawem.

Co więcej! Dzięki obfitym opadom w zeszłych tygodniach udało nam się (wraz z Bartoszem Czauderną) złapać falę w Myślenicach. Pojawia się tam raz na dwa lata na dosłownie kilka godzin. Mieliśmy bardzo dużo szczęścia, a warunki były idealne. Udzieliliśmy przy okazji wywiadu dla Radio Kraków, którego można posłuchać tutaj oraz Myślenice ITV, video poniżej.

Źródło: ITV MYŚlLENICE

Moje video z wyjazdu ->

Źródło: VIOSLO

Pozdrawiam!

Opublikowano 1 komentarz

Koszulki na AMP Kamienna 2019

W wyniku współpracy z klubem kajakowym AKTK Bystrze na rzecz Akademickich Mistrzostw Polski AMP Kamienna 2019 stworzyłem projekt, który wyląduje już niebawem na koszulkach uczestników tej imprezy.

Czym jest Kamienna?

AMP Kamienna jest kultową i chyba najbardziej rozpoznawalną imprezą świata kajakarstwa górskiego w Polsce. Jej historia sięga lat 80-tych, a co roku do Szklarskiej Poręby, gdzie odbywają się zawody zjeżdżają dziesiątki kajakarzy górskich z całej Polski i zagranicy. Zawodnicy mają za zadanie w jak najkrótszym czasie spłynąć wyznaczony odcinek górskiej rzeki. Tego roku AMP odbywają się 12-14 kwietnia. Zawody zazwyczaj podzielone są na dwa etapy – eliminacje oraz finały. Finały odbywają się niekiedy na wyższym, trudniejszym fragmencie Kamiennej. Więcej  o samych AMP znajdziecie tutaj.

Rzeka Kamienna, odcinek eliminacyjny
Fot. Jacek Doniec

AKTK Bystrze

Dla tych, którzy nie słyszeli o klubie Bystrze, polecam zapoznać się z ich działalnością. Jest to klub funkcjonujący prężnie od ponad czterdziestu lat. Przyczynił się znacznie dla obecnego obrazu polskiego kajakarstwa górskiego szkoląc co roku rzesze nowych kajakarzy, biorąc udział w pionierskich wyprawach, czy organizując imprezy kajakowe takie jak AMP Kamienna.

źródło – www.bystrze.org


Na AMP nie zabraknie również Vioslo. W puli nagród znajdą się produkty, które niebawem będą również dostępne w sklepie. Jeśli chcesz orzymać kupon rabatowy 10% w Vioslo, zapisz się do newslettera.

Jeśli jesteś zainteresowany podobną współpracą, zapraszam do kontaktu jakub@vioslo.com