Opublikowano Dodaj komentarz

Jak zaprojektowałem grafikę na kajak mistrza świata

Oczy całego świata freestyle’u nie dalej jak miesiąc temu skierowane były w stronę hiszpańskiej miejscowości Sort. To właśnie tam odbywały się tegoroczne Mistrzostwa Świata we freestyle’u kajakowym. Od 29 Czerwca do 6 Lipca najlepsi zebrali się tam, by konkurować na świeżo zbudowanym odwoju specjalnie przygotowanym na tę okoliczność. Praktycznie do samego końca nie było wiadomo jak będzie wyglądać formacja na jakiej odbędą się zawody. Hiszpanie jednak nie zawiedli i przygotowali spot, który pozwolił na rozegranie bardzo widowiskowych zawodów.


Miesiąc przed zawodami udało mi się jednak skontaktować z jednym z najbardziej utalentowanych kajakarzy jakich miałem okazję obserwować przez ostatnie lata i nawiązać z nim współpracę przy projekcie jego Jacksona Rockstara 4.0, który budowany był właśnie na tę okoliczność. Projekt z założenia miał być prosty. Odtworzyłem więc bryłę nowego modelu Jacksona i przygotowałem kilka wersji. 


Zgodnie z moimi przewidywaniami Francuz Tom Dolle zdobył największą ilość punktów w finale jednocześnie zostając mistrzem świata w kategorii C1, wygrywając nawet z Danem Jacksonem, legendą kajakarstwa górskiego i freestyle’u oraz faworytem zawodów. Kajak Dolle’a służy mu do dziś, a projekt, który finalnie wybrał był jednym z prostszych jakie przygotowałem. Nie zmienia to jednak faktu, że jestem bardzo zadowolony z rezultatu i będę nawiązywał tego typu współprace w przyszłości 🙂. 

Źródło – instagram: @tomdollekayak

Jeśli masz Instagram – zobacz kajak w akcji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *